HİZMETLERİMİZ

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

BİREYSEL EĞİTİM

GRUP EĞİTİMİ

Kurumumuza ilk başvuran ailemiz ve çocuğumuz görüşmeye alınır. Yapılan görüşmenin sonucuna göre değerlendirme ve tespit yapılarak çocuğun düzeyi belirlenir.Aile değerlendirme sonucuna göre bilgilendirilip gerekli planlar oluşturularak eğitime başlanır.

Özel gereksinimi olan bireylerin, mümkün olan en erken dönemde, gereksinimlerine uygun eğitim ortamlarında, uygun yöntemler ve araç-gereçler kullanılarak desteklenmesi var olan kapasitelerini en üst seviyede kullanabilmeleri açısından önemlidir. Ayrıca bu bireylerin toplumca kendilerinden beklenen rol ve sorumluluklar ile gelişimsel görevlerini yerine getirebilmeleri, kendilerine en uygun özel eğitim hizmetinden yararlanabilmelerine bağlıdır.

Özel eğitimde, grup eğitimi iki veya daha fazla çocuğun ortak hedefte bir araya getirilmesiyle oluşur. Amaç çocukların birbirleriyle olan iletişim ve etkileşimini öğrenim sürecine dahil etmektir.

NEDEN ÇOCUKLARA OYUN TERAPİSİ?

Çocuklar oynamayı severler. Çocuklar duygularını büyükler gibi anlamlandıramadıkları gibi,duyguları hakkında büyükler gibi de konuşamazlar. Bu yüzden büyüklere yapılan terapi şekli çocuklarda uygulanamaz. 0yun çocuklar için terapi anlamında kullanıldığında çocuk yaşadıklarını ve çocuk yaşadıklarını ve duygularını ifade etme ortamı bulur. Çocuklar oyun sırasında yaşadıklarının bir parçası olarak davranışlarını etkileyen kızgınlıklarını, korkularını, üzüntülerini, hayal kırıklıklarını yeniden yaratırlar. Oyun terapisinin avantajı, çocukların gelişimlerine uygun terapisel oyunu oluşturabilmelerindendir.

ADRES: Güzelkent Mahallesi 2670.Cadde 734.Sokak No: 4 Eryaman-Etimesgut-ANKARA

TELEFON: 0312-273 0 131 /  274 0 131 / 0553-773 0 131

E-MAİL1e1ozelegitim@gmail.com